košík je prázdný

Šperky z kvalitních certifikovaných materiálů

U nás najdete pouze šperky z kvalitních materiálů bez nepatřičných příměsí. Nakupujeme pouze od ověřených dodavatelů, se kterými obchodujeme několik let a kvalitu jejich šperků jsme měli možnost vyzkoušet.

Níže vám přiblížíme materiály, ze kterých se šperky vyrábí, ale dozvíte se také o povrchových úpravách šperků, o zirkonech a Swarovski krystalcích...

 1. Šperky z chirurgické oceli
  Šperky z chirurgické oceli jsou na trhu cca od roku 1995, kdy byl jejich výběr ještě velmi omezený. Snubní prsteny z chirurgické oceli se nedaly sehnat vůbec. Z ocelových šperků se stal hit díky jejich nízké ceně, trvanlivosti, překvapivého vzhledu a kvalitě. 

  Vlastnosti šperků z chirurgické oceli

  Co vlastně je chirurgická ocel? Chirurgická ocel je slitina kovů (směs) železa, uhlíku a chromu. Přidání chromu činí z oceli jasnou, ​lesklou, a vysoce odolnou nerezavějící ocel. Další kovy jako je mangan a nikl se do směsi v některých případech také přidávají. Chirurgická ocel je také špatný vodič tepla a elektřiny, takže pokud máte z těchto důvodů nějaké obavy, nejsou na místě. Například tepelná vodivost zlata je 310, vodivost stříbra 429, ale většina druhů nerezové oceli má tepelnou vodivost kolem 16. Chirurgická ocel je velmi odolná vůči poškrábání, korozi a ušpinění. Šperky z chirurgické oceli jsou tedy vysoce odolné vůči opotřebení. Ačkoliv nerezová ocel není absolutně odolná proti poškrábání, vypadají prsteny z chirurgické oceli fantasticky i po letech nošení. Ačkoliv je chirurgická ocel extrémně odolná, je to také relativně lehký kov (oproti stříbru těžší, ale oproti wolframu lehčí). Kromě vysoké trvanlivosti a odolnosti vůči poškrábání a korozi jsou ocelové šperky také cenově dostupné. Velmi oblíbené jsou snubní prsteny z chirurgické oceli. Pokud hledáte levné snubní prsteny, snubní prsteny z chirurgické oceli nabízejí nízké ceny a přitom vynikající vzhled a špičkovou kvalitu. I když je chirurgická ocel tvrdý kov, provádíme na počkání rytiny do šperků z chirurgické oceli. Nelze zvětšovat ani zmenšovat velikost prstenů z chirurgické oceli.

  Klady a zápory šperků z oceli

  Šperky z chirurgické oceli jsou také šetrné k životnímu prostředí. Při výrobě šperků z chirurgické oceli vzniká mnohem méně odpadu, je použito méně energie než na výrobu jiných kovů. Chirurgická ocel je mimo jiné 100% recyklovatelná. Přestože je ocel tvrdá, lze prsteny v případě nehody (např. opuchnutí prstu po štípnutí vosou) odstranit speciálními nástroji. Šperky z chirurgické oceli jsou hypoalergenní. Šperky z chirurgické oceli nevyžadují žádnou dodatečnou povrchovou úpravu jeko např. rhodiování. Nemusíte o ně nijak speciálně pečovat. Lze se s nimi koupat (pokud nemají lepené kamínky), nevadí jim ani mořská voda. Po letech nošení mohou šperky z chirurgické oceli ztratit svůj původní lesk, ale i tento problém lze odstranit opakovaným rozleštěním povrchu. Tyto služby zpravidla nabízejí zlatnické dílny. Ovšem kdo je zvyklý pouze na stříbrné či zlaté šperky, ocel jim přijde tmavá, masivnější a těžší. 
  Ocelové šperky mívají také zlacenou povrchovou úpravu. Vždy se jedná pouze o POVRCHOVOU úpravu, proto nedoporučujeme těmto šperkům mechanickou námahu - zlacení si tím po čase sedřete a poškrábete.

  Druhy šperků z oceli
  V dnešní době je na trhu velmi pestrá nabídka šperků z chirurgické oceli. Na výběr je celá řada různých stylů, povrchových úprav a zdobení zirkony a kamínky. Prsteny mívají tradičně zaoblený tvar příjemný pro nošení. Ocelové šperky mají lesklou i matnou povrchovou úpravu (od zrcadlového lesku až po sametový mat či broušený vzhled). Bývají zdobené zirkony, brilianty, Swarovski krystaly, perlami, ale také různými ornamenty, výřezy aj.

 2. Stříbrné šperky
  Stříbro je bezesporu jedním z nejkrásnějších přírodních kovů. Stříbrné šperky jsou v oblibě po staletí. Jejich nabídka je velmi pestrá, stříbrné šperky jsou v dnešní době velmi propracované. V naší nabídce najdete stříbrné šperky vyrobené ze stříbra s jakostním označením 925/1000. Ryzost (počet karátů) udává podíl stříbra v celkovém objemu slitiny. Stříbrné šperky s označením 925/1000 tedy obsahují z 92,5 % ryzího stříbra, přičemž zbytek tvoří kovy, např. měď. Ty se přidávají do šperků proto, aby byl šperk např. tvrdší, odolnější atd. Pokud je stříbrný šperk těžší než 3 g, měl by na sobě mít vyryt punc ryzosti stříbra, který kontroluje Puncovní úřad, u kterého jsme také registrovaní. 

  Vlastnosti stříbrných šperků, k
  lady a zápory stříbrných šperků
  Stříbrné šperky se vyznačují svým jemným bílým leskem, jsou decentní a jemné. Staly se znamením luxusu, přitom si je může dovolit téměř každý, protože jsou cenově dostupné. Stříbro je velmi měkký kov, antibakteriální kov a také drahý kov – neztrácí na hodnotě, je to dobrá investice. Stříbrné šperky se dají dodatečně upravovat (každý zlatník umí pracovat se stříbrnými šperky). Nevýhodou je černání stříbra - o stříbrné šperky se musí pečovat, občas je nechat vyčistit odborníkem, nebo použít domácí metody čištění stříbra. Také dávejte pozor napodobeniny či nekvalitní slitiny, které se na trhu poslední dobou velmi rozmohly. Jedná se hlavně o zboží z Číny, které je vydáváno za stříbro, je nápadně levné, ale přestože má punc, rozhodně stříbrem není a šperk po čase zezelená.

  Druhy stříbrných šperků
  Na trhu je obrovská nabídka stříbrných šperků. Od jednoduchých až po zdobené zirkony, brilianty, Swarovski krystaly, perlami, granáty... Některé stříbrné šperky mají povrchovou úpravu rhodium, které patří mezi drahé kovy patřící do skupiny platinových a chrání stříbrné šperky před černáním, zvyšuje lesk stříbrných šperků a dělá ze stříbrných šperků šperky antialergenní.
Zobrazit jako: katalog | tabulku